Olejowanie włosów olejem kokosowym

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Wpływ oleju kokosowego na włosy i skórę głowy

Olej kokosowy powinien znaleźć się obowiązkowo w łazience każdej kobiety, która zmaga się z suchymi, farbowanymi i zniszczonymi włosami. Dlaczego? A no dlatego, że stosowany na włosy pomaga w odbudowie ich struktury proteinowej, wzmacnia je, walczy z łupieżem i odżywia skórę głowy. Jest to kosmetyk naturalny, wydajny i bardzo przyjemny w stosowaniu. Czy dalej muszę Cię przekonywać?

DSC_0395

Na czym polega olejowanie?

Olejowanie to nic innego jak nakładanie oleju na włosy przed lub po myciu jako maski. Można nałożyć go na 2 godziny lub nawet na całą noc. Mam nadzieję, że Anna opiszę ten proces dokładniej w osobnym poście, ponieważ sposobów na olejowanie jest całe mnóstwo – na mokro, na sucho, w misce, przed myciem, po myciu etc. Dziś skupię się konkretnie na oleju kokosowym i jednym ze sposobów nakładania i zmywania go z włosów.

Jak to zrobić?

Olej kokosowy ma stałą konsystencję, aby nałożyć go na włosy trzeba delikatnie podgrzać go w mikrofalówce lub kąpieli wodnej. Nie należy jednak go przegrzewać. Olej nałóż na suche włosy na minimum 2 godziny lub najlepiej na całą noc. Jeżeli decydujesz się zostawić olej na włosach na całą noc pamiętaj, by założyć czepek foliowy i położyć na poduszce ręcznik, aby nie pobrudzić pościeli.

DSC_0412

Jak zmyć olej z włosów?

Zmyć olej z włosów jest bardzo łatwo. Wystarczy na olej nałożyć odżywkę i dokładnie wmasować na całej długości włosów, następnie nie spłukując odżywki nałożyć szampon, umyć włosy i według preferencji nałożyć kolejną odżywkę lub maskę. Cały ten rytuał przypomina Ci coś…? Oczywiście! To mycie włosów metodą OMO 🙂

Korzyści z olejowania olejem kokosowym

Oprócz tego, że olej kokosowy odżywia skórę głowy, pobudza cebulki włosa do regeneracji, to również skutecznie leczy łupież. Olejowanie włosów sprawia, że włosy są gładsze, bardziej nawilżone, odżywione i miękkie w dotyku. Dobór oleju jest jednak kwestią indywidualną. Nie każde włosy akceptują olej kokosowy. Jeżeli po olejowaniu włosy mają tendencję do puszenia się, nie są miękkie i czujesz się po prostu źle należy zmienić olej.

Używasz oleju kokosowego do swoich włosów, a może znasz inne zastosowanie oleju kokosowego w kosmetyce? Daj mi o tym znać w komentarzu!

DSC_0442

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *